11:06 23.02.2022
Поради батькам
Поради батькам у подоланні мовленнєвих порушень
Шановні батьки !
1. Пам’ятайте, ваша допомога дуже потрібна дітям.
Вона повинна бути систематичною і грамотною .
2. Займайтеся з дітьми під контролем логопеда, урахуйте його поради, інтереси і бажання дітей. Не забувайте про їхній вік і особливості пам’яті, мислення, уваги.
3. Показуйте дітям правильну артикуляцію «важких» звуків. Пропонуйте їм чітко і виразно повторити за вами звук, слово, фразу. Чималої уваги потребує робота щодо введення звука в мовлення, навчання дитини правильно вживати звук у словах, фразовому мовленні, а пізніше грамотно будувати речення, висловлювання, невеличкі зв’язні розповіді за запитаннями, певними малюнками.
4. Правильно використовуйте рекомендований вам ігровий та різноманітний дидактичний матеріал. Заучуйте з ними напам'ять скоромовки, чистомовки, віршики, учіть уважно.
5. Прислухайтесь до порад логопеда та його настанов. Знайомтеся з методичними рекомендаціями щодо виправлення наявного мовленнєвого порушення.
6. Будьте коректними і доброзичливими. Пам’ятайте: перед вами – діти, маленькі особистості, які чекають на вашу допомогу і потребують особливого розуміння.
7. Не забувайте, що ваша похвала – поштовх до успіху.
Хай щастить вам у досягненні
поставленої мети!
Особливості розвитку ігор з водою для розвитку мовлення дитини
Ігри з водою – це театр, сфера творчої діяльності дитини де розвиваються комунікативні та мовленнєві здібності дітей. У них виникає потреба в мовленнєвому спілкуванні. Завдяки воді закріплюються мовленнєві навички.
· Ігри підсилюють бажання дитини розмовляти, забуваючи про свій недолік, Дізнаватися нове, працювати самостійно; допомагають виховувати допитливість, формувати здатність до спостереження і навички дослідницької діяльності;
· розвивають тактильну чутливість як основи «ручного інтелекту», навчають дослухатися до власних почуттів;
· сприяють гармонічному інтенсивному розвитку всіх пізнавальних функцій, мовлення і моторики;
· удосконалюють наочно-ігрову діяльність, що надалі впливає на сюжетно-рольову гру, розвивають навички соціального партнерства; формують комунікативні та особистісні якості;
· створюють сприятливу основу для розвитку емоційної сфери дитини;
· формують вміння діяти за словесними інструкціями.
Матеріали для ігор з водою:
Пластмасові та гумові іграшки(за лексичними темати);
предмети з різних матеріалів;
склянки, пляшки з кришками, баночки, відерця, формочки для льоду;
ложечки, сита,щіпці, піпетки, сачки;
гумові й поролонові губки тощо.
Почати гру можна з використанням казкового персонажа – Капітошка, Черепашка, Морська зірочка, Дельфін, Крапелька та інші.
10 простих порад логопеда батькам
11:04 23.02.2022